Šumava

Šumava – Ubytování v přírodě

Šumava je jedno z překrásných míst v ČR, k ubytování pro Vaši dovolenou na Šumavě využijte náš penzion Švehlíkova chata. Níže se dočtete více informací o Šumavské přírodě, zajímavých místech a historii…

Šumava jezero
Šumava a Český Les jsou jedním z nejstarších pohoří Evropy. Horský masiv se táhne po jihozápadní hranici České republiky s Německem. Plynule na něj navazují na jihovýchodě Novohradské hory. Celkově tak délka horského pásu činí okolo 200 km. Na české straně pohoří pozvolně klesá a vytváří velmi malebnou a vyhledávanou krajinu pro rekreaci.

Mimořádně zachovalé území bylo v roce 1963 vyhlášeno Chráněnou krajinnou oblastí Šumava. V její nejcennější části byl zřízen roku 1991 národní park. Dnes se jedná o největší chráněné území v České republice.

Šumava pohled do krajiny
Hřebenem Šumavy prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Neleznem zde i pramen nejznámější české řeky, kterou je Vltava.

Díky své poloze bývá oblast nazývána zelenou střechou, nebo zelenými plícemi Evropy. Nejvyšším bodem Šumavy je Velký Javor (Gros Arber – 1456 m.n.m.), který se nachází na německé straně hranice několik kilometrů od Železné Rudy.
Vydáme-li se po značených turistických cestách, kterých jsou zde stovky kilometrů, dostaneme příležitost na vlastní oči uvidět zbytky pralesů, ledovcová jezera, slatě i rozlehlé převážně jehličnaté lesy.

V oblasti se nachází celá řada významných měst s množstvím historických památek a zajímavostí. Pro naši potřebu jejich výčet rozšíříme i o města v Novohradských horách.

Jsou to Kaplice, Prachatice, Vimperk, Sušice, Nýrsko, Kdyně, Klatovy, Domažlice, Horšovský Týn, Železná Ruda, Stříbro, Tachov, Volary, Vyšší Brod, vesnická rezervace Holašovice.

Vedle těchto cenných lokalit nabízí Šumava i řadu možností k letní i zimní rekreaci.

Navštívit můžete rekreační střediska a lokality Špičák, Zadov, Churáňov, Antýgl, Srní, Modrava nebo Lipno.

Ubytování Šumava – turistika

Díky velké koncetraci turistických cílů a čisté přírodě je oblast doslova rájem turistů. Z historických památek poukážeme například na zámek Vimperk, zámek Bezdružice, Státní hrad Rabí, Státní hrad a zámek Horšovský Týn, hrad Velhartice, vodní hrad Švihov, hrad Kašperk, Státní hrad a zámek Český Krumlov a letohrádek Kratochvíle.

Jsou zde i významné sakrální památky jako klášter Zlatá Koruna nebo Kaple Anděla Strážce v Sušici.

Pohledna říčku
Oblast nabízí řadu nádherných míst dalekých výhledů. Můžete navštívit rozhledny na Boubíně, Svatobor, Poledník nebo Kurzovu rozhlednu na Čerchově. V Českém Krumlově je známé otáčivé hlediště, s historií kraje a životem obyvatel se můžete seznámit v některém z řady muzeí, jako jsou například minimuzeum Zlaté stezky ve Vimperku nebo Muzeum Šumavy v Sušici.

Významnou technickou památkou je Schwarzenberský plavební kanál pro plavbu dřeva. To co je zde uvedeno, to jsou pouze fragmenty velmi bohaté nabídky. Více informací získáte zde, ale největší zážitek budete mít pokud oblast navštívíte osobně. Ubytování Fotogalerie Zajímavosti.

Ubytování v penzionu na Šumavě – Nové Hutě u sjezdovek