Nové Hutě

Nové Hutě

Lyžařské Středisko Nové Hutě

Lyžařský vlek v Nových Hutích na Šumavě je dlouhý cca 1050 m s převýšením 150 m. Přepravní kapacita je 900 osob za hodinu. Sjezdovka je vhodná spíše pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře, s vynikajícími podmínkami pro lyžařské výcviky. V provozu je i malý dětský provazový vlek a běžecké trasy jsou napojeny na trasy v okolí Zadova. Od horní stanice vleku je 50 m k pravidelně upravované trase Zlatá Studna – Přilba – Pláně. Nové Hutě (deutsch Kaltenbach) ist eine Gemeinde mit 93 Einwohnern.

Jedno z menších šumavských středisek klasického i sjezdového lyžování, nacházející se v blízkosti známějších center Zadova a Churáňova (4 km) v nadmořské výšce 1 030 m. Dominantou okolí obce je vrchol Přilba 1 217 m n.m., na jehož svazích se nacházejí sjezdové tratě a 6 lyžařských vleků. Mírný sklon sjezdových tratí a napojení běžeckých stop na Šumavský okruh lákají k pobytu především nenáročné sjezdaře, rodiny s malými dětmi či lyžařské a sportovní kurzy. Nejdelší z vleků má délku 1 050 m, převýšení 135 m, kapacitu 900 osob/hodina a provozuje ho ČSTV, Lyžařský areál Zadov.

Nové Hutě na Šumavě

Nové Hutě je menší obec ležící na hranici Šumavského národního parku . Najdete ji vzdušnou čarou 10 km východně od města Vimperk a 4 km jižně od střediska Churáňov rozloženou na šumavských pláních ve výšce 950 – 1050 m.n.m. Víška ležící u Studeného potoka pod horou Přilba (1219 m) má malebnou a současně velmi výhodnou polohu.

Sníh – Nové Hutě

Léto i zima v Nových Hutích

Přilehlé hluboké lesy jsou vhodné i pro sběr lesních plodů. Trasy jsou rozdělené podle obtížnosti a umožňují vychutnat si šumavské kopce s údolími, stejně jako rovinné stezky, které jsou vhodné pro odpolední procházky. Protože na Šumavu přichází zima tradičně brzy, mají tyto okouzlující české hory co nabídnout i milovníkům zimních sportů. Běžkařům jsou určeny již tradičně dobře udržované běžecké tratě a sjezdaři ocení nedaleké místní sjezdovky. Pro nejnáročnější návštěvníky a opravdové milovníky přírody můžeme doporučit nejrozmanitější přírodní úkazy, zajímavosti a památky. A pokud by okouzlující Šumava přece jen někoho omrzela, může snadno vyrazit na výlet do sousedního Rakouska nebo Německa.

penzion Švehlíkova Chata na mapě

Ubytování v penzionu na Šumavě – Nové Hutě u sjezdovek