Wellness pobyty

Wellness pobyty a relaxační pobyty Šumava

V našem šumavském penzionu Švehlíkova chata lze strávit také aktivní wellness pobyty a relaxační víkendy uprostřed krásné přírody Šumavy na čerstvém vzduchu.

Wellness, Švehlíkova chata, wellness jinak: relaxace na Šumavě

Relaxační a wellness pobyty jsou ideální nabídkou pro využití volného času jako relaxační doplněk Vaší dovolené, k regeneraci a relaxaci např. po kongresové akci, po sportovních aktivitách nebo jako doplněk pobytu.

Naše wellness studio, wellness hala, je ohromná, celá Šumava.

Wellnes způsoby, které u nás můžete provozovat, jsou nekonečné:

Jaro: První podběl vyskočil, to nejsou pampelišky, sehni se každý druhý krok, jako v tělocvičně, posbírej mnoho podbělu, usuš ho na čaj pro své plíce. Jarni mlhy: je chladno a pulovr nutný, strom v 10 metrech je poznatelný jen jako obrys, každý nádech posílí plíce, každý výdech posílí srdce. Jarní déšť vytáhl trávu, ranní procházka naboso v orosené trávě! Jaká pohádka. Je čas oprášit kolo. I kolečkové brusle se mohou protáhnout. A kdo má koloběžku, skoč na ni. Den se prodloužil, zimní čas skončil, sluníčko se upírá, ale pozor, může ho být hodně, půl hodiny stačí.

Léto: Kolo je již dávno v provozu, namaštěné, vyleštěné a svět nám patří. Hospůdek je hodně a pivečko osvěží. Zahřátý a zpocený skočit do vody se nedoporučuje, ale v sauně se to dělá také, opatrně. Procházka lesem v 1000 metrech posiluje nejen svaly, ale i srdce a plíce. Je to větší námaha v této výšce. Každý krok potřebuje více energie. Tak se pracuje na kondici. A kdo ji má, kašle na nemoci.

Podzim: Podzim je symfonie barev od zelené, žluté, do všech odstínů červené. Hluboká modř nebe. Fotoaparát, a jde se na lov. Po teplém dešti je les plný hřibů. Wellness první třídy, svaly a klouby kvílejí. Trochu oleje do pánvice, hříbky na to, a odměna za námahu je jistá. Podzimní mlha, teplá, vlahá, lehce se dýchá, přejde každá bronchitida. Pokožku pohladí vlhkým obkladem, omládneš.

Zima: Týden na lyžích jsou 14 dní u moře. Dvě hodiny na lyžích a padneš do postele. Sjezdovka je před nosem, 50 metrů daleko. Běžky! Desítky kilometrů, ve výšce 1000 metrů. Nenáročné, ale dá zabrat. Wellness na Šumavě. A jako v jarní rose, procházka pár minut, naboso ve sněhu! Krevní oběh jásá. Padá sníh, pojedeme na saních. Potomci sáňkují a my je taháme v potu čela do kopce. Wellness speciálně pro tatínka. Padá sníh, pojedeme na saních. Nepotřebujeme vířivku, jen aktivitu. Wellness v přírodě Šumavy. Švehlíkova chata. Zdravotní obnovení.

Wellness pobyty

  • Znamená kvalitu Vašeho zdraví
  • Je to odpověď na rostoucí počet civilizačních nemocí.
  • Odstraní stres, únavu a vyčerpání náhradou za pohodu, aktivitu a optimismus.
  • Učte se umění odpočívat a budete se cítit dobře.
  • Wellnes pobyty Vám pomohou získat a udržet formu i ve vyšším věku.
  • Pro regeneraci užíváte komfortu krásné přírody.
  • Individuálně si vybíráte obsah a intenzitu aktivního odpočinku.

Pokoj penzionu
 

Chodba penzionu

Ubytování v penzionu na Šumavě – Nové Hutě u sjezdovek